Muži A: Vydařená premiéra v nové hale

Mužský A-tým má za sebou první utkání v nové hale v Brandýse nad Labem. V zápase 6. kola 1. ligy mužů porazila Orka Sokol Brno Gullivers 6:2.

Dlouho očekávané pokřtění nové haly v Brandýse dospělo úspěšného konce v neděli, kdy se na domácí palubovce představila Orka v plné síle. Již před zahájením utkání čekalo na hráče překvapení v podobě skvělých 192 fanoušků, kteří si na první zápas v hale Josefa Kaluhy našli cestu.

Vstup do utkání však nebyl podle představ domácích. Hosté z Brna otevřeli skóre hned ze své první střely již ve třetí minutě klání. Orka na sebe ale nenechala dlouho čekat a dvěmi slepenými góly otočili skóre, nejdříve Robin Havlina a poté nekompromisní pumelicí pod horní tyč Vojtěch Bláha. Třetí a poslední gól domácích v první třetině přidal po krásné přihrávce od Matěje Prunera před branku Petr Němeček.

Po výměně stran Orka pokračovala v přístupu z první třetiny. Z týmu přímo zářila snaha ukázat, že jsou v Brandýse doma a že se zde bude hrát podle jejich pravidel. Brno se nemohlo dostat k souvislému tlaku. Jak v pozápasovém rozhovoru zmiňuje trenér Orka Jan Jirovský: “Lehce jsme upravili herní systém a přeházeli útočné trojice a ty změny nám dnes vyšly. Jsem se všemi lajnami (pozn. redaktora - formacemi) spokojen.”, právě odlišné složení prvních dvou formací přineslo své ovoce. V druhé třetině za otěže vzala útočná trojice kolem Václava Kramela. Nejdříve právě Kramel vypíchl balónek hostům z rozehrávky a přesně mířil nad nohu Radima Tomšíka. Na 5:1 upravoval skóre v 27. minutě Matěj Čech, který se ze svého vyloučení vykoupil vstřelenou brankou 9 vteřin po skončení jeho trestu. V 33. minutě se potřetí v sezoně prosadila jedna z nejdéle sloužících stálic mužského Áčka Jakub Čáp, pro kterého byl první zápas v Brandýse osobní záležitost se kterou se svěřil pro : “Konečně se stalo něco, v co jsem už ani nedoufal, že se někdy stane. Jsem rád, že mohu být součástí této nové éry a jsem hrdý být součástí tohoto klubu.” Na konci druhé třetiny esteticky upravoval na konečných 6:2 svým druhým gólem hostující Matyáš Ruber.

Ve třetí třetině se diváci další branky nedočkali a tak se na konci zápasu mohla předvést i nová vítězná oslava s fanoušky, kterou si vzal na starost právě Jakub Čáp. Hráčem utkání se za hosty stal brankář Radim Tomšík a za Orku kapitán Matěj Pruner, jenž v zápase zapsal tři asistence a tím rozpohyboval orčí střeleckou mašinu. Po zápase komentoval výkon týmu: “Zápas se od začátku odehrával v našich rukou. Ze začátku nám tam padlo hodně gólů a to jsme si až do konce podrželi.”

Premiéra tedy za jedna a s výbornou diváckou kulisou. Děkujeme všem, kteří dorazili a doufáme, že za dva týdny proti Hattrick Brno bude účast ještě vyšší. Tento víkend čeká muže venkovní utkání v Kopřivnici, kde se budou snažit oloupit Vikings, kteří v tabulce mají na Orku náskok 4 bodů.