Muži A: Z Kopřivnice s třetí výhrou v sezóně

Mužský A-tým získal další tři body do tabulky 1. ligy mužů. V rámci sedmého kola vyjelo naše Áčko do Kopřivnice a přiváží si výhru 6:3.

Disciplinovanost a poctivost. Tak by se dal charakterizovat výkon Orky v sobotním klání v kopřivnické sportovní hale. Již v druhém zápase v řadě se podařilo vstřelit 6 gólů a zároveň udržet soupeře pod hranicí 23 střel za zápas.

Orka do zápasu nastoupila dominantně a působila hned od samého začátku klidně a sebejistě. Ještě o to lépe se hrálo, když ve 4. minutě otevřel gólový účet kapitán Matěj Pruner. Toho trefil nepovedený výhoz gólmana Martina Pinďáka a z bezprostřední blízkosti trefil odkrytou horní část branky. Orka celou první třetinu pokračovala v kontrolovaném výkonu, který v 17. minutě potvrdil Jan Sedlák, který střílel příklepem ze standardní situace a našel skulinku na bližší tyči golmana Vikings.

Za stavu 2:0 se Orka vracela do druhé třetiny. Tento stav skóre ale dlouho nevydržel, už v úvodní minutě druhého dějství zatáhnul z půlky Matěj Pruner a připsal si tak 2. gól v zápase. Formace kolem nového kapitána měla vskutku svůj den, v 24. minutě se po krásné krosové přihrávce od Robina Havliny trefil 3. hráč první boleslavské formace Jakub Kárník. V druhé třetině se také začaly propisovat do příběhu o zápase zmiňovaná disciplinovanost a poctivost. Skvěle ubráněné oslabení a poté hra 4 proti 4 ukázali, že Orka nenechává nic zadarmo a i přes vedení 4:0 nepouštěla moravského téměř k ničemu.

Ve třetí třetině pokračoval stejný trend zápasu, hra byla tvrdá a rychlá, i když částmi nepřesná. Ve 45. minutě při přesilové hře zkompletoval hattrick Matěj Pruner, který se po zápase vyjádřil k cílům pro letošní sezónu: “Žádné cíle na sezónu nemáme, jdeme krok za krokem: Teď jsme vyhráli dvě utkání za sebou, začalo se nám dařit a uvidíme, jak to půjde dál.”. Šestý gól Orky přidal Robin Havlina a poukázal tak, že první formace si opravdu sedla. Čtyři z pěti hráčů dali v sobotu gól a jejich pátý spoluhráč jim u toho dokonce čtyřikrát asistoval. Petr Němeček zažívá podařený vstup do sezony, 12 bodů z 8 zápasů a z toho 11 za poslední čtyři zápasy. Jak se mu hraje v novém útoku sdílel s redakcí přímo zkušený útočník: “S celou pětkou nám to klape, s Prunym (pozn. redaktora - Matějem Prunerem) se známe už od juniorských let ze Sparty a všem v lajně nám jde o to samé - pomoct týmu v zisku bodů do tabulky. Zvedl se celý týmový výkon a nepochybuji, že další zápas se může dařit jiné formaci.”. V závěru zápasu se ještě Vikings pokusili zdramatizovat utkání, nejdříve se po nešťastném odrazu dostal balónek k Tomáši Kuszovi, který zlomil dosavadní neprůstřelnost Vojtěcha Žáčka v zápase. Kusz přidal svůj druhý gól 23 vteřin před koncem třetí části. Na výsledných 6:3 z pohledu Orky upravil pouhou vteřinu před koncem Lukáš Michna, když jeho tečovaná střela doslova doplachtila do branky Orky.

Za Kopřivnice se hráčem utkání stal Tomáš Kusz a za Orku třígólový Matěj Pruner, který ocenění získal již v druhém zápase za sebou. S šesti góly a pěti asistencemi se vyhoupl do čela statistik mužského Áčka.

Orka má tedy v sezóně 9 bodů a momentálně jí patří 9. příčka. Příští sobotu přivítá doma v Brandýse tým Florbal Primátor Náchod, který je zatím na chvostu ligy. Hned v pondělí o státním svátku se Orka vydá do Brna, kde se pokusí oloupit Hattrick Brno, kterému patří druhá pozice. Oba dva zápasy sledujte buďto v hale, nebo na stránkách Orky!