Sobotní dopoledne ve znamení florbalu v Čelákovicích

V sobotu ráno nás v čelákovické BIOS hale přivítal turnaj ligy mladších žáků. V koši se nacházela hned dvě družstva (Stará Boleslav a Horní Počernice). Tuto dvojici poté doplnily SK Dvojka Praha, T.J. Sokol Šestajovice a Sokol Rudná.

Horní Počernice Orka 2:5 SK Dvojka Praha

Hned z kraje první poloviny se tým SK Dvojka Praha ujal vedení, které vzápětí snížil počernický Vítek Vejsada. Náš soupeř se ovšem hned vrátil zpět do svého tlaku, a i přes spoustu šancí našeho týmu si soupeř z první poloviny odnáší náskok 5:1. V druhé polovině utkání se síly obou týmů vyrovnaly, šance na góly se objevovaly na obou stranách, ale ani jeden z brankářů nechtěl pustit míček za svá záda. Dlouhých 6 minut tak druhá půlka utkání zůstala vyrovnaná, dokud se neprosadil domácí Vítek Vojtíšek. Kuba Říha v brance Počernic vyčaroval spoustu zákroků a držel tak naděje svého týmu nad vodou, když svou branku ve druhé půli naprosto uzavřel. Našemu týmu to ovšem na otočení zápasu nestačilo a z prvního utkání si Počernice odnáší prohru.

Orka Stará Boleslav 7:7 Sokol Rudná

Do prvního zápasu vzápětí vstoupil i tým Staré Boleslavi. Vstup do utkání se našim hráčům tentokrát povedl o něco lépe. Hned po minutě a půl otevírá gólový účet Kuba Souček. Soupeř sice rychle odpověděl, ale naše hráče to nerozhodilo a Kuba Marhula otočil utkání zpátky na naši stranu. Kuba Souček poté přidal další trefu a o chvíli později se již po hale BIOS ozývá „Pepo, zamávej“ po gólu Josefa Hlaváčka. Ani vyloučení Jakuba Jecha nás od gólů neodradilo a v oslabení vstřelil gól Tadeáš Pruner. Soupeř využil momentum z přesilovky a chopil se iniciativy, která v 8. minutě vyvrcholila srovnáním utkání na stav 5:5, se kterým končí první polovina utkání. Z kraje druhé půle se Rudná ujímá dvoubrankového vedení. Orka na druhý gól rychle odpovídá a vrací se na jednobrankový rozdíl. Tlak Orky se zvyšoval každou vteřinou a 19 vteřin před koncem Kuba Souček srovnává stav utkání a určuje finální výsledek 7:7.

Horní Počernice Orka 1:4 Sokol Rudná

Horní Počernice v druhém duelu čekala Rudná, která se ve svém prvním klání řádně rozstřílela. Úvod utkání nabídl rychlou hru nahoru dolů, útok střídal útok, ale gólu jsme se dlouho nedočkali. Po dlouhých 6 minutách otevírá skóre utkání počernický Lukáš Tůma, který střelou k tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Přes spoustu šancí však další gól v první polovině nepadl a naši borci tak v první polovině zvládli udržet vedení 1:0. Kuba Říha jako by se ve druhé polovině převtělil do Dominika Haška, hasí jednu šanci za druhou a potvrzuje formu z konce prvního utkání. Rudná tlačí a napadá počernické hráče až za jejich brankou. Domácí odolávají tlaku. Tlak Rudné se ovšem v 5. minutě druhé poloviny vyplatil a gólem připomínajícím Voženílka v loňském playoff extraligy hokeje srovnává na 1:1. Své momentum Rudná využívá a o chvíli později se ujímá vedení. Rudná opět potvrzuje, že druhý poločas je jejich specialita, a minutu před koncem utkání vedou již o 3 góly. Tento rozdíl se domácím nepovedlo snížit a odnáší si tak prohru 1:4.

Orka Stará Boleslav 10:4 T.J. Sokol Šestajovice

Tento zápas začal bleskově z obou stran. Výsledek poprvé přepsal hned dvakrát hráč Orky Jakub Souček. Tímto tempem zápas pokračoval až do 4. minuty, ve které byl stav 4:2 pro Orku. Na další přepis výsledku Orka nechtěla dlouze čekat, a tak se po 6. minutě prosadili hráči Marhula a Psota. V 8. minutě se fantasticky, ve vlastním oslabení prosadil znovu Radovan Psota. Šestajovice však nehodlaly přesilovku nevyužít a také se prosadily. Stav v polovině utkání 7:3. Ve druhé polovině si Josef Hlaváček počkal až na 3. minutu, kdy nám navyšuje vedení, stejně jako Tadeáš Pruner a Jakub Jecha v 7. minutě, ovšem už po jednom inkasovaném gólu. Do konce utkání už se stav neměnil. Utkání končí za stavu 10:4 pro domácí Orku.

Horní Počernice Orka 5:4 T.J. Sokol Šestajovice

Ve 13 hodin odbil začátek utkání, na které se vždy těšíme. Souboj a menší derby s našimi sousedy z přilehlých Šestajovic. Do utkání náš soupeř vstoupil lépe a po minutě hry otevřel skóre. V zápase si ani jeden z týmů nic nedaruje. Po gólech Rickyho Kvity a Vítka Vojtíška se ovšem v 5. minutě utkání ujímáme vedení. Filip Hlista (bratr jednoho z našich dorostenců) ovšem dělá v domácí obraně problémy a skvělou přihrávkou nabídl svému týmu možnost srovnat, kterou Šestajovice využily. David Vejsada ovšem posílá pohotovou odpověď a vrací nás do vedení. Těsně před koncem třetiny ovšem inkasujeme gól a do přestávky se vstupuje za vyrovnaného stavu. Do druhého poločasu opět vstupuje lépe náš soupeř a ujímá se vedení. Ricky Kvita v tomto zápase potvrzuje roli střelce a vrací svým druhým gólem zpátky zápas do vyrovnaného stavu. Napětí v hale by se dalo krájet, jedna malá chyba může rozhodnout tento duel. Přesouváme se do tlaku, Kuba Říha fantastickou střelou z půlky přetáčí zápas na naši stranu a stanovuje finální výsledek utkání 5:4.

Orka Stará Boleslav : SK Dvojka Praha

SK Dvojka Praha byla doteď v turnaji stoprocentní, tým ze Staré Boleslavi je určitě chtěl obrat o prvenství v tomto koši. Vstup do utkání nicméně lépe zvládl soupeř. Kuba Souček zvládl po chvíli vyrovnat, ale soupeř se opět chopil iniciativy a dvěma góly odskočil do vedení. Tento stav zůstal až do konce první poloviny utkání. Vstup do druhé poloviny nám tentokrát vyšel lépe a Kuba Souček přidává další gól. Soupeř přidal další gól, ale Kuba Souček kompletuje hattrick, čímž snižuje zpět na rozdíl jednoho gólu.

Horní Počernice Orka : Orka Stará Boleslav

Každý, kdo si v tomto zápase vsadil na Orku, je vítězem. V čase 4:30 otevřel skóre hráč Orky Stará Boleslav, ale Horní Počernice brzy odpověděly. Utkání se neslo v rychlém tempu s neustálým střídáním útoků. Těsně před koncem první poloviny vyrovnává Počernický hráč Tadeáš Pruner na 2:2. Druhá polovina začala znovu vysokým tempem a po sérii rychlých protiútoků získává tým Horních Počernic náskok 4:2. Orka Stará Boleslav se nevzdávala a bojovala až do konce, kdy se jí podařilo snížit na konečných 4:3 a tím náš turnaj končí.